Firmamız 1992 yılında Ekonsat Teknolojik Tesisat Sistemleri Ltd. Şti. olarak İzmir'de kurulmuş olup, 2002 yılında Ekonsat Teknolojik Pompa ve Klima Tesisat Sistemleri A.Ş. tüzel kişiliğine geçerek 25 yıldır mekanik tesisatlar sektöründe faaliyet göstermektedir.
Ekonsat , mühendislik  firması olup  faaliyet alanı, sektöründeki son teknolojik gelişmeleri, yenilikçi mekanik tesisat  ekipman ve malzemelerini  tesisat proje firmalarına, danışmanlarına taahhüt firmalarına  tanıtmak satış ve satış sonrası destek vermek, uygulamalara destek olmak, ve  bu malzemelerin iç dış alım ve  satımını sağlamaktır.

20 yılı aşkın devam eden ticari ve teknik  faaliyetlerimiz  arasında global tesisat sektöründe faaliyet gösteren  uluslararası  firmalar ile  bölgede çözüm ortaklığı yapmış ve bu bilgi ve deneyimlerini  siz değerli müşterilerimizle paylaşmıştır.

Temel firma prensiplerimiz;
 Müşterilerimize  en hızlı ve güvenilir şekilde çözüm ortağı olmaktır.
 Dürüstlük, doğruluk temel satış stratejimizdir.
 Teknolojik gelişmeleri takip etmek, ve müşterilerimizle buluşturmak ana hedefimizdir.
 Geleceğimizin bekası için eğitimli, bilgili, yetenekli ve kalifiye insan kaynaklarını yaratmak onları yetiştirmek ve sektöre kazandırmak en önemli görevimizdir.
 çalışanlarımız firmamız için değerli olup, sistemin ortak parçasıdır.
 Doğaya, insana, insan haklarına, yasalara, saygılı ve etik olmak temel çizgimizdir.

 Ekonsat A.Ş.

Mekanik Tesisat sektöründeki, En son buluşları, yenilikleri, gelişme ve bilgileri, Mühendislik ilke ve prensiplerinden ödün vermeden, Sorumlu ve Güvenilir bir firma anlayışı ile, Müşterilerimizle paylaşmaktır.

Çevre duyarlı, yenilebilir enerji kaynakları ile, yenilikçi tesisat sistemlerini teşvik eden, buluş ve uygulayanları destekleyen, doğaya, insanlara değer ve saygı duyan, geleceğimize yatırım yapan, temiz bir dünya için, sosyal sorumluluk projelerine öncelik veren, tüm görüş, düşünce ve etkinliklerin takipçisi olmaya devam edeceğiz.

...